Historia

Pierwsze kroki na rynku
Firma Budtor powstała w 1990 roku w Bestwinie. Naszą przygodę z biznesem rozpoczęliśmy od robót budowlano-torowych. Z czasem, zdobyliśmy zaufanie wśród wielu Klientów i postanowiliśmy rozszerzyć działalność otwierając w Kaniowie zakład zajmujący się wydobyciem piasku i żwiru. Zakup własnej hali pozwolił nam rozpocząć produkcję konstrukcji stalowych na potrzeby własnej żwirowni. Doświadczenie w tym sektorze wykorzystaliśmy poszerzając ofertę o produkcję na potrzeby Klientów zewnętrznych.

Rozwój działalności
Pod koniec lat 90-tych otworzyliśmy kolejną żwirownię. Następnym naszym celem stało się rozbudowanie zakładu produkującego konstrukcje stalowe. Odpowiadając na potrzeby rynku, wprowadziliśmy do oferty szeroki zakres urządzeń przeznaczonych do transportu bliskiego.

W latach 2002-2004 powoli zaczęliśmy skupiać się na urządzeniach dźwignicowych. W 2008 roku zakupiliśmy kabinę śrutowniczą i lakierniczą o powierzchniach 3m x 4m x 32m (wysokość x szerokość x długość). 2 lata później nawiązaliśmy współpracę z firmą SWF Kratechnik, która jest częścią grupy Konecrates – producenta urządzeń dźwignicowych mogącego pochwalić się pozycją światowego lidera w swojej branży.

Budtor Bestwina dziś
Obecnie samodzielnie realizujemy nawet największe projekty dostarczając przedsiębiorstwom niezawodne urządzenia dźwignicowe. W ofercie posiadamy: jedno- i dwu-dźwignicowe suwnice pomostowe, suwnice bramowe oraz półbramowe, suwnice konsolowe, żurawie (przyścienne i słupowe). Produkujemy hale stalowe dostosowane do potrzeb naszego Klienta, wózki i platformy, przenośniki taśmowe, obrotnice. Cały czas kontrolujemy i doskonalimy procesy produkcyjne, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt pn.:
Wzrost konkurencyjności firmy BUDTOR BESTWINA poprzez zakup nowoczesnego parku maszynowego celem wprowadzenia na rynek ulepszonych produktów w Żwirowni Kaniów

Całkowita wartość projektu: 1’968’000.00 zł, Wartość dofinansowania: 800’000.00 zł

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl